Osnivanje učeničke zadruge
Autor: Administrator , 31. 3. 2015.

UČENIČKA ZADRUGA

Želimo vas obavijestiti da je u našoj Školi osnovana Učenička zadruga. Učenička zadruga je dragovoljna učenička organizacija koja učenicima omogućuje razvoj vještina i sposobnosti iz područja važnih za cjelokupni proizvodni proces: od njegova planiranja do tržišnoga i drugog vrjednovanja rezultata rada.

U radu zadruge posebno se razvijaju i njeguju radne navike, radne vrijednosti i kreativnost, stječe se znanje i svijest o načinima i potrebi očuvanja prirode kao i njegovanje kulturne baštine.

NAŠI CILJEVI:

- probudit ćemo i razvijati svijest o nužnosti i vrijednosti rada za čovjekov život
- trudit ćemo se razvijati i njegovati radne navike te odgovornost, inovativnost, samostalnost, poduzetnost i potrebu za suradnjom
- želja nam je promijeniti tradicionalnu ulogu učitelja te ostvariti djelotvornu međusobnu suradnju u Školi, suradnju s roditeljima i sa zajednicom koja će učenicima pomoći da uče na nove načine
- upoznati nove tehnike kreativnog izražavanja te stvaranje preduvjeta za prijenos i praktičnu primjenu znanja u životu i lokalnoj sredini

Sekcije u  nastavi:

Ekolozi – voditeljica Svjetlana Bašić, prof.

Kreativna sekcija – voditeljica Marjana Kovačić, nastavnik razredne nastave

Likovna sekcija – voditeljica Nevenka Kovačević,učiteljica raz.nastave

Cvjećari – voditeljica Marija Beljo, učiteljica razredne nastave

Prijatelji prirode – voditelj Ivan Tutiš, vjeroučitelj

Klub ljubitelja knjige – voditeljica Darja Šišić, prof.

Ako se ukaže potreba (a vjerujemo da hoće), osnovat ćemo i druge sekcije prema željama i u dogovoru s učenicima. Potrebna nam je i vaša pomoć u prikupljanju različitih materijala, sredstava i pomagala potrebnima za rad sekcija. O vremeniku rada sekcija učenici će biti obaviješteni.

Sredstva prikupljena prodajom naših proizvoda bit će upotrijebljena u napredak i razvoj naše Zadruge, a time i naše Škole.