Terenska nastava učenika 4. razreda - Škola u prirodi 2014./2015.
Autor: Administrator , 9. 6. 2015.

Prema nastavnom planu i programu nastave Prirode i društva u četvrtom razredu, a na prijedlog učiteljice 4.razreda Marjane Kovačić realizirana je terenska nastava ŠKOLA U PRIRODI,  izvan zavičaja, u primorskom kraju  Republike Hrvatske. Uz suglasnost roditelja učenika 4.razreda OŠ Antun Gustav Matoš, Tovarnik organizirana je ŠKOLA U PRIRODI u Selcu u trajanju od 25.05. – 29.05.2015.god. Nastavni plan i program ove izvanučionične nastave u potpunosti je ostvaren.

Učenici su upoznali izgled primorskog kraja, Selce, Crikvenicu, otok Krk, mjesta Vrbnik i Senj i njihove kulturno povijesne znamenitosti. Ponovili su, utvrdili i upoznali primorski prostor s obzirom na reljef, klimu, tlo, biljni i životinjski svijet. Uočili su i upoznali gospodarske djelatnosti primorske Hrvatske – pomorstvo, brodogradnju i turizam. Upoznali su jednu od prirodnih posebnosti Republike Hrvatske, naše lijepo, čisto i toplo Jadransko more. Uživali su u prekrasnom krajoliku i ugodnom podneblju Primorja.

Sudjelovali su u organiziranoj školi plivanja. Učenici plivači su se natjecali u vodenim igrama, a neplivači su naučili plivati uz učitelje plivanja. ŠKOLA U PRIRODI realizirana je kako je i planirana bez problema i bilo kakvih poteškoća.

Učenici su se vratili svojim kućama i obiteljima sretni,zadovoljni,puni utisaka, sa novim saznanjima i navikama.

Voditelj ŠKOLE U PRIRODI je učiteljica 4.razreda, Marjana Kovačić , a pratitelj je bila stručna suradnica u školi, pedagoginja Bogdanka Mioković Imrović.