Radionice CAP programa
Autor: Administrator , 16. 12. 2015.

27.studenog u drugom razredu održane su radionice CAP programa.

Voditeljice-pomagačice CAP programa s učenicima su razgovarale

o njihovim pravima da budu SIGURNI, JAKI I SLOBODNI.

Učenicima su prikazana tri igrokaza: Dijete protiv djeteta, Neznanac protiv djeteta i Poznata osoba protiv djeteta. U igrokazima su sudjelovali i učenici koji su pomagali svom prijatelju da sačuva svoja prava.

Djeca su naučila zalagati se za sebe, naučila su sigurnu jaku i slobodnu riječ NE ,sigurnosni vrisak koji će koristiti kada su u opasnosti, te kome se mogu obratiti kada imaju problem.

Nakon radionica učenici su ispunjavali evaluacijske listiće u kojima su iskazali da im se jako svidjelo i da su puno naučili.

24. studenog za njihove je roditelje održan roditeljski sastanak gdje su roditelji upoznati s oblicima zlostavljanja djece i posljedicama koje zlostavljanje  ostavlja na dijete. Roditeljima su podijeljene brošure Kako podučavati djecu o prevenciji zlostavljanja i Kako pomoći djecu da budu sigurna, jaka i slobodna.

Održano je i predavanje za sve djelatnike škole gdje je naročita pozornost stavljena na prepoznavanje znakova koji upućuju na zlostavljanje i kako pomoći zlostavljenom djetetu.