Noć knjige
Autor: Administrator , 26. 4. 2016.

Noć knjige u našoj školi, održana je u petak. Shakespearea smo se prisjetili multimedijalnim osvrtom na njegovo djelo Romeo i Julija. Učenici su imali priliku pogledati animirani film "Gnomeo i Julija". Obilježili smo i 100. rođendan „Priča iz davnine“ čitanjem „Šume Striborove“, jedne od učenicima najbližih priča I. B. Mažuranić. Čitali su učenici A. Grbešić, D. Sesar, V. Džambo, M. Anić, D. Keser, I. Ferinac i F. Kušenić. Učenici trećeg razreda svojom odličnom prezentacijom pobudili su znatiželju za plavim ruksakom iz projekta "Čitamo mi, u obitelji svi!"

Najveći pljesak zasluženo su dobili učenici koji su sudjelovali u stvaranju "Vijesti iz zavičaja". Voditelji u studiju (D. Sesar i A. Svitlanović), gost dnevnika (J. Levaković), novinari s terena (P. Doknjaš, A. Berisha., M.Guskić, D. Svitlanović), i njihovi gosti (M. Benković, A. Grbešić, L. Perić, M. Kovačević, M. Anić.) činili su ekipu televizijske kuće Tovarnik TV.

Vijesti su pripremili učenici Scenske skupine koju vodi učiteljica I. Vranješ, učiteljica M. Grgić te knjižničarka M. Ivakić.

Dvije priče S. Pilić su dobile svoje ilustracije u radionici "Priče iz vrećice". Uspješnija je bila skupina 5. r. J. Čavar, K. Guskić, M. Valenteković, Amra Rushiti i N. Bandić.

Turnir “Čovječe, ne ljuti se!“ protekao je u veselom i tolerantnom ozračju. Finalisti su J. Popović (5.r.), N. Ivanković (6.r.), P. Doknjaš (7.r) i A. Tutiš (8.r.). Svi finalisti odmjerit će snage prvom prilikom.

Noć knjige zaslužila je čistu peticu! Odziv učenika je odlična motivacija za ponovni susret na istu temu - knjige i čitanja.

Više fotografija pogledajte u našoj fotogaleriji ili pod Opširnije.