Međunarodno istraživanje građanskog odgoja i obrazovanja
Autor: Administrator , 3. 5. 2016.

27.travnja 2016. Učenici 8. razreda sudjelovali su u Međunarodnom istraživanju građanskog odgoja i obrazovanja- International Civic and Citizenship Education Stady (ICCS) 2016.

Naša škola odabrana je među predstavnike Republike Hrvatske u ovom međunarodnom programu.

Svrha ICCS projekta je u velikom broju zemalja istražiti načine na koji su mladi ljudi spremni preuzeti svoju ulogu građana. Istraživanjem će se prikupiti informacije o znanju i razumijevanju kao i sklonosti učenika povezanih s temom građanstva. Podaci prikupljeni u ovom istraživanju poslužit će i za poboljšanje kvalitete građanskog odgoja i obrazovanja u Republici Hrvatskoj.

Učenici su ispunjavali upitnike i ispitne knjižice. Učinili su to vrlo odgovorno. Ispitivanje je proteklo u redu po svim pravilima Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje. Ispitivanje je provodila učiteljica Svjetlana Bašić i pedagoginja Bogdanka Mioković-Imrović, koja je bila i koordinator ovog istraživanja.

Ispitivanje je pratila  predstavnica NCVVO Ines Elezović.

Još jednom želimo zahvaliti svim učenicima 8. razreda i njihovim roditeljima na sudjelovanju u ovom međunarodnom projektu.