Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Ivan Kunac, 30. 11. 2017.

U ponedjeljak, 27. studenog 2017. u našoj smo školi prigodnim programom obilježili Mjesec borbe protiv ovisnosti i Svjetski dan borbe protiv AIDS-a. Tom su prigodom naši učenici i učitelji priredili prigodan program.

U programu su sudjelovali učenici svih razrednih odjela podijeljeni u skupine.
Uvodnu riječ imale su učenice 8. razreda Ana Grbešić i Nina Ivanković nakon čega su nam učenici 8. razreda predstavili prezentaciju o štetnosti ovisnosti i AIDS-u. Osmaši su i na svojim majicama nosili crvene vrpce kao međunarodni simbol svjesnosti i podrške prevenciji i liječenju HIV infekcije i AIDS-a.
Nakon uvodnoga dijela programa, učenici su se sa svojim učiteljima uputili u učionice gdje su imali prigodne radionice. Po završetku radionica, sve su skupine u holu škole predstavile svoje radove.
Skupina učenika 1. i 5. razreda imala je temu Nikotinizam te su crtežima i stripom prikazali štetnost pušenja.
Skupina učenika 2. i 6. razreda imala je temu Alkoholizam i droge ovisnosti (ovisnost o računalima i kocki) te su prigodnim plakatima prikazali loše strane ovisnosti i kako im se oduprijeti.
Skupina učenika 3. i 7. razreda zanimljivim je igrokazom prikazala temu Narkomanije u kojoj su nam prikazali ponašanje ovisnika o drogama i kako ih prepoznati.
Posljednja skupina, učenici 4. i 8. razreda, predstavila se kvizovima znanja o poznavanju ovisnosti. Bili su podijeljeni i dvije skupine te su prvi kviz predstavili ispitujući jedni druge, a rezultat je bio izjednačen. Nakon toga, u drugome su kvizu postavljali pitanja ostalim učenicima i učiteljima.
Naši su učenici pokazali da su svjesni štetnosti svih vrsta ovisnosti te naučili kako ih prepoznati i oduprijeti im se.
Kako je sve izgledalo, možete pogledati u galeriji fotografija.