Zlatni sat na nastavi hrvatskoga jezika
Autor: Darja Šišić, 28. 10. 2018.

Učenici 6., 7. a i 7. b razreda sudjelovali su u mjesečnom

projektu u sklopu nastave hrvatskoga jezika,

koji je prigodno nazvan Zlatnim satom i koji nas je naučio

da svaki dan dragim ljudima pokazujemo koliko ih volimo. smiley

Zadatak mjesečnog projekta bio je da svaki učenik izabere jednu zlatnu osobu iz svoga života - nekoga tko im mnogo znači, uljepšava im život, uvijek je s njima u sretnim i tužnim trenucima i bez koga ne bi mogli zamisliti svoj život.

Na zlatnom su satu predstavili svoje pisane radove i prezentacije u kojima su opisali svoju zlatnu osobu te iznijeli razloge zbog čega je baš ta osoba posebna za njih. Kao simboličan poklon, svaka je zlatna osoba dobila diplomu, zahvalnicu, medalju ili neki drugi znak pažnje i ljubavi, koji će ih uvijek podsjećati da su upravo oni zlatni ljudi za nekoga.

Zlatni sati uljepšani su i prisustvom tih zlatnih osoba, koje su učenici pozvali bez otkrivanja razloga zbog kojega su pozvani. Upravo su zato ti sati bili veliko iznenađenje i jako emotivni, kako za učenike, tako i za njihove članove obitelji ili prijatelje koje su odabrali za ovaj poseban projekt.

Zajedno smo se podsjetili koliko je važno pokazivati ljubav dragim osobama, bilo riječima ili djelima, jer nekad zaboravimo značenje bezuvjetne ljubavi i prijateljstva koji naš život čine ljepšim i sretnijim.

Stoga, još uvijek pod ugodnim dojmom svojih zlatnih sati, svima poručujemo:

Pokažite svojim najdražim osobama koliko ih volite svaki dan i nikada ne uzimajte njihovu ulogu u vašem životu "zdravo za gotovo"! smiley