Čitamo mi, u obitelji svi
Autor: Administrator , 20. 1. 2016.

U našoj školi započela je realizacija nacionalnog projekta poticanja čitanja kod učenika trećih razreda u Republici Hrvatskoj u krugu obitelji.

Projekt je osmišljen po načelu „putovanja“ knjižnične naprtnjače od jednog do drugog učenika trećeg razreda. Svakog utorka jedan od učenika nosi knjižničnu naprtnjaču u svoju obitelj. Knjižnična naprtnjača gostuje u obitelji učenika do sljedećeg utorka.

U naprtnjači se nalazi 8 zanimljivih knjiga iz različitih područja. Roditelji i djeca, svaki dan barem 15 minuta (može i više) čitaju knjige.

Nakon pročitanih odlomaka porazgovaraju o pročitanom i skreću djeci pažnju na zanimljive i poučne dijelove. Svoje dojmove i zanimljivosti te lijepe doživljaje zajedničkog čitanja zapisuju u priloženu bilježnicu dojmova.

U utorak učenik knjižničnu naprtnjaču vraća u školu i nekoliko minuta razgovaramo o dojmovima. Na taj način potičemo usmeno izražavanje, sve učenike na čitanje te izgradnju pozitivnog stava prema čitanju.

Ovim projektom motiviramo učenike na čitanje, no svrha nije dobiti pobjednika, već pobjednicima proglasiti sve koji su čitali.

Puno lijepih trenutaka uz knjigu žele vam učiteljica Marija i knjižničarka Marina!