PROJEKT MI JEDEMO ODGOVORNO
Autor: Ana Božić, 31. 5. 2017.

U SKLOPU PROJEKTA MI JEDEMO ODGOVORNO NAŠI PRVAŠIĆI ZAJEDNO SA SVOJOM UČITELJICOM RUŽICOM PROVELI SU NIZ  ZDRAVIH AKTIVNOSTI.

Učiteljica Ružica  sa svojim učenicima povezala je projekt Mi jedemo odgovorno s Prirodom i društvom, Satom razrednika i Tjelesnom kulturom.

Prvo su odradili tjelovježbu koja je važna za naše tijelo. Nakon tjelovježbe prihvatili su se posla i krenuli s izradom voćne salate.

Svaki učenik trebao je donijeti sezonsko voće koje su prvo oprali i onda su krenuli s guljenjem i rezanjem. Nakon što su priredili voćnu salatu uz pomoć učiteljice i spremačice Ljubice trebalo je postaviti stol.

Učenici su zajedničkim snaga postavili stol, a učiteljica ih je upoznala i  s pravilima ponašanja za stolom. Kada su se osladili voćnom salatom porazgovarali su i o piramidi zdrave prehrane i gdje se na njoj nalazi današnje voće i šlag. Na samom kraju sretni, zadovoljni i punih trbuščića prvašići su sve pospremili. Za njih je ovo bio uistinu zanimljiv dan u školi.

Kako im je bilo možete pogledati na fotografijama.