VJERONAUK, 30.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 29. 3. 2020.

Tema: Isusova muka, smrt i uskrsnuće, ponavljanje

Nastavna jedinica: Vazmeno bdjenje, obredi

Pozdrav i poštovanje učenicima četvrtog razreda!

Aktivnosti i zadatci:

1. Ponovi prelistavajući udžbenik, RB i školsku bilježnicu sadržaje vezane koje smo obradili. U udž. str.76-78, u rb str.57-58. Sigurno razumiješ obrađenu temu i ono što je njezina poruka. Jesi li ti zadovoljan svojim poznavanjem tih sadržaja.

2. Idemo danas korak dalje. Radimo temu vezanu uz Vazmeno bdjenje, a to su obredi toga bdjenja. Vazmeno bdjenje je najvažniji susret u crkvi tijekom cijele godine jer tada proslavljamo Isusovu pobjedu nad smrću tj. Isusovo uskrsnuće. Na toj misi prvi put se pjeva aleluja nakon korizme. Zato mi kršćani idemo na svetu misu i želimo biti bolji ljudi jer vjerujemo i u svoje vlastito uskrsnuće.

3. Pročitaj tekst o Vazmenim obredima…otvori prilog

4. Sad poslušaj hvalospjev Uskrsnoj svijeći, https://www.youtube.com/watch?v=UadQUYcRy_A

5. Pronađi na Googleovoj tražilici u području slike - prikaz USKRSNE SVIJEĆE. Fotografiraj je i pošalji kao zadaću u moj inbox.

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.

Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj đakon Ivan

Priloženi dokumenti: