VJERONAUK, 4.5. i 7.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 4. 5. 2020.

Tematska cjelina: Kristov Duh okuplja Crkvu

Broj nastavnog sata 58. i 59.

Nastavne jedinice: Darovi i plodovi Duha Svetoga u Crkvi i Kristov Duh okuplja Crkvu

Pozdrav i poštovanje učenicima četvrtog razreda i njihovim roditeljima!

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik slobodno pripovijeda biblijske tekstove o prvoj Crkvi

- Učenik opisuje kako je nastala prva kršćanska zajednica

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Izuzetno sam zadovoljan kako ste odgovorno pripravili čitanje, mada još nisu svi poslali zadaću. Očekujem je. Bilo je tu audio i video zapisa. Hvala još jednom.

2. Crkva je zajednica koja postoji već 2 000 godina. Slovima dvije tisuće godina. Nijedna druga ljudska zajednica bilo koje naravi i vrste nema tako dugu povijest. Crkva je opstala jer ju je dragi Bog osnovao, utemeljio te je i vodi po Duhu Svetom. Duh Sveti nam daje darove koji nas učvršćuju u vjeri. A život s tim darovima donosi plodove. Imate li darove i plodove Duha Božjega. Ovo su darovi: Sedam darova Duha Svetoga jesu: mudrost, razum, savjet, jakost, znanje, pobožnost i strah Božji. Ovo su plodovi: Crkvena predaja nabraja ih dvanaest: “ljubav, radost, mir, strpljivost, velikodušnost, uslužnost, dobrota, krotkost, vjernost, blagost, uzdržljivost, čistoća” (Gal 5,22-23).

3. Da bolje upoznate darove i plodove povežite se s ovom poveznicom https://vjeronaucni-portal.com/sedam-darova-duha-svetoga-on-line-vjezbe/ Ovdje imate igre na temu koju danas radite.

4. U radnoj bilježnici str. 62-63 riješi zadatke.

5. Ovaj tjedan NE MORAŠ SLATI ZADAĆU, ali prođi sve navedene aktivnosti. Budi vrijedan, uporan i strpljiv u radu.

Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj i đakon Ivan.