VJERONAUK, 18.5. i 21.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 18. 5. 2020.

Tematska cjelina: Crkva u šarenim bojama

Broj nastavnog sata 62. i 63 Nastavne jedinice: Kršteni u Kristovo ime; Jeda Krist različite Crkve

Pozdrav i poštovanje učenicima četvrtog razreda i njihovim roditeljima!

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik slobodno pripovijeda biblijske tekstove o prvoj Crkvi

- Učenik opisuje kako je nastala prva kršćanska zajednica

- učenik navodi postojanje različitih kršćanskih Crkava i važnost ekumenizma

- Učenik opisuje radost kršćana pri glazbenom izričaju duhovnih pjesama.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Ovaj tjedan imamo novu tematsku cjelinu Crkva u šarenim bojama. Podsjetimo ćemo se pripadnosti Kristovoj Crkvi po sakramentu krštenja i upoznat ćemo stvarnost koja je danas u svijetu. Više Crkava, njihova razjedinjenost nastala kroz povijest te nastojanja ponovnog ujedinjenja kroz pokret poznat kao ekumenizam.

2. Za uvod poslušajte ovu vama poznatu pjesmu, Od sva se četiri vjetra, koja govori o Crkvi i potrebi da Ona bude jedna na ovome svijetu, evo poveznice: https://www.youtube.com/watch?v=ObKuDE7Psuo

3. Pročitajte tekstove u udžb. str.88 te se podsjeti što je Crkva? Koja je njezina zadaća u svijetu? Koje imaju službe u Crkvi i koja je njihova zadaća?

4. Upoznaj uvodne podatke o različitim Crkvama i Isusovu pozivu Da svi budu jedno, str. 89.

5. Nauči lijepo čitati molitvu (pročitaj je onoliko puta koliko je potrebno dok je dobro ne naučiš) „Daj nam svog Duha Gospodine“. str.91.

6. Sutra je 100 godina od rođenja svetog Ivana Pavla II. Pogledaj ovaj video zapis o njegovu životu i djelu… https://magnifikat.hr/tko-je-bio-papa-ivan-pavao-ii-1-dio/

Ovaj tjedan ne treba slati nikakvu zadaću već je dovoljno da prođete sve aktivnosti kako piše u današnjim uputama.

Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj i đakon Ivan