VJERONAUK, 25.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 24. 3. 2020.

Tema: Isus, naš Spasitelj

Nastavna jedinica: Pobožnost križnog puta

Pozdrav i poštovanje učenicima drugog razreda i njihovim roditeljima!

Aktivnosti i zadatci:

1. Kako nam ova izvanredna situacija ne dozvoljava susrete ni u školi ni u župi snalazimo se kako nam život na svim područjima ne bi stao. Važno je i duhovno ne sustati. Ne možemo ići na nedjeljnu svetu misu niti na druge oblike liturgijskih slavlja nit imati zajedničke pobožnosti npr. Križni put. Ali, ljubav je dosjetljiva pa molim sve učenike da ispune današnju zadaću koja se sastoji od osobne ili obiteljske molitve KRIŽNOG PUTA.

2. Evo postupka: sjedni za svoj radni stol, ili obiteljski ako molite u krugu obitelji. Nek na stolu bude križ i upaljena svijeća.

3. Nakana ove molitve: da nas Bog očuva od zamki Zloga i korone virusa.

4. Otpjevaj jednu kiticu pjesme Ja se kajem. Ili poslušaj cijelu pjesmu na ovoj poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=58awnT2vORU

5. Ispod ovih uputa imaš cijeli tekst molitve Križnog puta. Budi strpljiv moli, i čitaj redom te budi pobožan.

6. Molitvu završi slušanjem i pjevanjem pjesme Počinje se slavna muka.. poveznica je https://www.youtube.com/watch?v=xWXaCC5Ihjk

7. Nacrtaj po volji barem tri postaje po izboru u svoju bilježnicu.

8. U bilježnici napiši jesi li izvršio svoju zadaću te napiši svoje dojmove o molitvi bilo da si molio sam ili u krugu obitelji. Hvala i pozdrav.

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.

Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj i đakon Ivan.

KORIZMENA POBOŽNOST

Križni put koji možete moliti s djecom

Izmolite križni put djece…

Priloženi dokumenti:
4a.poboznost_kriznog_puta_2r.docx (692.24 KB)