VJERONAUK, 28.4. i 29.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 28. 4. 2020.

Izborna tema: Kako žive Isusovi prijatelji?

Nastavna jedinica: 1.) Kako su živjeli prvi kršćani? 2.) Poput jednoga tijela D.2.1.

Pozdrav i poštovanje učenicima i roditeljima!

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik prepoznaje osnovna obilježja prve Crkve(zajedništvo, pomaganje, sveta misa ili lomljenje kruha, naviještanje)

-učenik prepoznaje načine na koje su kršćani danas povezani.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Pred nama je nova tematska cjelina „Kako žive Isusovi prijatelji“? Trebamo upoznati i istražiti kako su živjeli Isusovi učenici nakon njegova uskrsnuća? Kako su u život provodili njegov riječi: da šire Radosnu vijest kako Bog ljubi sve ljude i da oni koji vjeruju u njega to moraju pokazati i svojim životom.

2. Poslušaj i zapjevaj… https://www.youtube.com/watch?v=O0eXlXvaqxw

3. Prvi tekst koji nam to otkriva jest onaj u vašem udžb. str. 74. Imate prepričani, kratki tekst iz Novog zavjeta.. pročitajte ga.

4. Sigurno ste shvatili: Oni koji vjeruju u Isusa imaju ljubavi za sve ljude jer vjeruju u život vječni. Prvi kršćani okupljeni oko Isusa okupljeni udružili su se u NOVU ZAJEDNICU KOJU ZOVEMO CRKVA. Član novog Božjeg naroda može biti svaki čovjek bez obzira tko je, gdje živi, koje je boje kože, kojim jezikom govori, narodu pripada. Ako vjeruje u Isusa, pokaje se za svoje grijehe, te se krsti postaje član Crkve, novog Božjeg naroda.

5. U Bibliji ima više slika koje nam žele približiti otajstvo Crkve. Na vašoj str. 75. ima jedna takva slika. Crkva je opisana kao tijelo. Pročitaj i taj tekst….

6. Mada se ova tema tek u 5. razredu obimnije obrađuje pokušaj riješiti ponuđeni radni list. Ako zapne, zovi u pomoć roditelje. Više o krštenju učimo sljedeći tjedan….To je ovaj put zadaća. Fotografiraj zadaću, RADNI LIST, i pošalji je u yammer, u vjeroučiteljev inbox. Hvala i budi vrijedan. Priložio sam i dodatni radni list, ako baš ne znate….

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan. Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj i đakon Ivan.

Priloženi dokumenti:
Crkva_jedno_tijelo_vjeronauk.pdf (294.67 KB)