VJERONAUK, 12.5. i 13.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 12. 5. 2020.

Izborna tema: Kako žive Isusovi prijatelji?

Nastavna jedinica: 60. i 61. sat. Nedjeljom slavimo svetu misu

Pozdrav i poštovanje učenicima i roditeljima!

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik aktivno sudjeluje u nedjeljnom euharistijsko slavlju .

-učenik navodi misne molite koje izgovara na svetoj misi.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Pred nama je nova nastavna cjelina „Krštenjem postajemo članovi Crkve“,

Zanimljiva nastavna jedinca za ovaj tjedan „Nedjeljom slavimo svetu misu“. Možda jedna od najvažnijih tema iz vjeronauka. Jer sve što učimo na vjeronauku, a ne primjenjujemo u stvarnom životu nema baš naročitog smisla. Možemo puno naučiti o svojoj vjeri, ali ako nas to što znamo ne potiče da idemo Boga slaviti u zajednici put je da budemo praktični ateisti.

To vam je, dragi roditelji i učenici kao kad dijete npr. šaljete da vježba, igra nogomet, trenira, znoji se, trči…ali kad treba igrati utakmicu vi mu ne dozvoljavate. Zašto toliko truda i muke na treninzima? Jedna blijeda slika kojom vam želim približiti smisao vjeronaučne pouke. Idealno bi bilo kad bi s djetetom dolazili na nedjeljnu misu, a ne ga zato što netko traži, slali. Kad dijete doživi u svom odrastanju da roditelji žive s Bogom te ga trebaju u dobru i zlu to će njemu biti najveći oslonac u životu da i samo, kad odraste, u životnim krizama traži Onoga koji ga neizmjerno voli i nikada ne ostavlja.

2. Na prošlom susretu govorili smo o krštenju. Danas trebamo upoznati što je to sveta misa i zašto nedjeljom. Bilo bi dobro da učenik u drugom razredu poznaje odgovore koje na misi pripadaju vjernicima laicima. To se najbolje upamti dolaženjem na euharistijsko slavlje.

3. Neka učenik upozna sadržaje na str. 78-79. Ne mora ništa pisati ni crtati.

4. Bilo bi najbolje da roditelj s učenikom prođe „Deset razloga zašto idemo na svetu misu.“. Nalaze se u prilogu uz ovu objavu.

5. Drugi sat vjeronauka ovaj put premještamo na nedjelju. Neka dođe s Vama, poštovani roditelji, na svetu misu u svoju župnu zajednicu.

Prošli tjedan imali smo više aktivnosti, zadaća i Mali osobni projekt: Zato ovaj tjedan ne treba slati nikakvu zadaću već je dovoljno da prođete sve aktivnosti kako piše u današnjim uputama.

Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj i đakon Ivan.

Priloženi dokumenti:
10_razloga_zasto_na_misu.jpg (750.94 KB)