VJERONAUK, 20.4. i 23.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 20. 4. 2020.

Tematska cjelina: Uzori vjere u hrvatskom narodu

Nastavne jedinice: a) Kako se postaje svetac b)Sveci među nama

Pozdrav i poštovanje učenicima petog razreda i njihovim roditeljima!

Važna napomena, od ovoga tjedna pa nadalje iz vjeronauka tjedno će biti jedna objava. Zadaća u tjednu bit će SAMO JEDNA. Šaljite je, kao i do sada, na vrijeme. Iz aktivnosti vezanih za rad po uputama, aktivnostima uključujući i zadaće bit će jedna ocjena. Druga brojčana ocjena bit će iz kreativno istraživačkog rada kroz Mali osobni projekt koji se ostvaruje kroz tri tjedna. O njemu u posebnoj objavi…

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik opisuje važnije elemente iz života apostola, života prve kršćanske zajednice te života hrvatskih svetaca

………………………………………………………………….

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Vjerujem da ste spremni za nova ostvarenja. Iz vjeronauka u ovom tjednu imamo temu „Uzori vjere u hrvatskom narodu“. Želimo danas otkriti , istražiti te povezati sa životom kršćana koji su sveti ljudi iz hrvatskog naroda. Želimo ih slijediti kao duhovne uzore kako bi trebali živjeti Isusovi učenici danas.

2. Uvodna razmišljanja imamo udžb. str. 57. i 58. Pročitajte ih.

3. Pogledajte ovaj video uradak u trajanju od 3 minuta i saznaj više o svecima općenito te koja je razlika između svetaca i blaženika. Upoznat ćete i neke svece u hrvatskom narodu. https://www.youtube.com/watch?v=OHLAd1Dp8oU

4. ZADAĆA: Pronađi pomoću internetove tražilice googl, u domeni slike, potrebne podatke.

Upišeš ime sveca ili blaženika (imaš ih u udžb. str. 59) u navedenu tražilicu, pronađeš odgovarajuću sliku, kopiraj je i zalijepi u jedan otvoreni wordov dokument. Tu ih sve zalijepiš i uz slike SAMO napiši njihova imena. Kad zalijepiš slike svih šest traženih osoba i njihova imena, uredi dokument pomoću alata koje nudi word. Da bude oko ugodno gledati. To je ovaj put zadaća. NEMOJ ništa pisati o svecima to će biti zadaća za idući tjedan. Fotografiraj zadaću i pošalji je u yammer, u vjeroučiteljev inbox. Hvala i budi vrijedan.

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.