VJERONAUK, 27.4.2020. i 30.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 27. 4. 2020.

Tematska cjelina: Uzori vjere u hrvatskom narodu

Nastavne jedinice: Blaženici i sveci hrvatskog naroda, obr. i pon.

Pozdrav i poštovanje učenicima petog razreda i njihovim roditeljima!

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik opisuje važnije elemente iz života apostola, života prve kršćanske zajednice te života hrvatskih svetaca

………………………………………………………………….

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Vjerujem da ste spremni za nova ostvarenja. Iz vjeronauka u ovom tjednu nastavljamo temu „Uzori vjere u hrvatskom narodu“. Želimo danas otkriti , istražiti te povezati sa životom kršćana koji su sveti ljudi iz hrvatskog naroda. Želimo ih slijediti kao duhovne uzore kako bi trebali živjeti Isusovi učenici danas.

2. Pogledajte na poveznicama laudato kalendar osnovne podatke o blaženicima i svecima hrvatskog naroda. Npr. Za Stepinca.. https://laudato.tv/emisije/katolicki-kalendar/katolicki-kalendar-10-2-2020-blazeni-alojzije-stepinac/ . Pronađi poslušaj video zapise za ostale blaženike i svece…

3. ZADAĆA: Zadnji put poslali ste zadaću sa slikama svetaca i i njihovim imenima. Sada uzmite tu istu zadaću te ispod svake slike napiši osnovne podatke o tom svecu. Koristi podatke sa str. 59 u vašem udžbeniku. Fotografiraj zadaću i pošalji je u yammer, u vjeroučiteljev inbox. Hvala i budi vrijedan.

4. VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.

Svako dobro i Božji blagoslov u važem životu.