VJERONAUK, 4.5. i 7.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 4. 5. 2020.

Vjeronauk, peti razred

Tematska cjelina: Uzori vjere u hrvatskom narodu

Nastavne jedinice: Marija Kraljica Hrvata

Pozdrav i poštovanje učenicima petog razreda i njihovim roditeljima!

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik opisuje važnije elemente iz života apostola, života prve kršćanske zajednice te života hrvatskih svetaca

- učenik prepoznaje i navodi važnost Marije, Isusove i naše majke, u životu katolika pripadnika hrvatskog naroda.

………………………………………………………………….

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Vidjeli smo tko su nam uzori vjere u Crkvi u hrvatskom narodu. Ovaj tjedan razmišljamo o Mariji, Isusovoj i našoj majci te o velikom utjecaju koji ona ima u životu vjernika. Zašto je to tako?

2. O ovoj temi nema materijala u udžbeniku. nego pročitaj prvi prilog koji je poslao vjeroučitelj o „ Gospi – kraljici Hrvata“.

3. Nakon toga pogleda prilog s HRT-a od 3 min. i 39 sec. https://vijesti.hrt.hr/456791/gospa-kraljica-hrvata

4. Poslušaj jednu marijansku pjesmu na kanalu Youtoube. Moj prijedlog: Zdravo Djevo https://www.youtube.com/watch?v=VNhEQZVeduc&list=PLTj-D7q6n21RyxQz4BkRMUO2nF7JuHETq&index=2&t=0s

5. Za zadaću: Zapjeva jednu, po izboru, marijansku pjesmu kao audio ili video zapis te je pošalji u moj inbox. Možeš pjevati uz pjesmu koju slušaš na youtoubu. Hvala i budi vrijedan.

6. VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.

Svako dobro i Božji blagoslov u važem životu.

Priloženi dokumenti:
59a._prilog_uz_59._sat_o_mariji_kraljici_hrvata.docx (26.46 KB)