HRVATSKI JEZIK, 11.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 11. 5. 2020.

Dragi učenici, dobro vam jutro na početku novoga radnog tjedna!

Danas nećete dobiti zadatak kojim ćete učiti nešto novo, nego ćemo ovaj ponedjeljak iskoristiti da malo ponovite gradivo o književnosti, točnije o književnim rodovima i njihovim obilježjima.

Prilažem vam sliku na kojoj možete pročitati i podsjetiti se glavnih obilježja svakog od triju književnih rodova. Kada pomoću te slike ponovite što smo učili o književnim rodovima, odigrat ćete jednu igru wordwallu (priložena poveznica u objavi). U toj igri trebate objašnjenja povezati s odgovarajućim književnim pojmom, a kada ih sve povežete, možete provjeriti točnost svojih odgovora. Kada vam se pokažu točni rezultati, dobro promotrite i proučite jeste li sve uspjeli točno riješiti. Nakon toga mi se samo javite privatnom u yammer s kratkim osvrtom na svoju vježbu - jeste li uspjeli sve točno riješiti ili ste imali problema s razumijevanjem nekih pojmova. Ako nešto niste znali, slobodno napišite što je to bilo pa ćemo u poruci razjasniti nejasnoće.

Zadatak možete rješavati sve do sutra (12. 5., utorak) u 14 sati.

Priloženi dokumenti:
knjizevni_rodovi_1.jpg (489.03 KB)