DODATNA NASTAVA - MATEMATIKA, 20.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 20. 5. 2020.

Ovo je posljednji sat dodatne nastave ove nastavne godine pa ćemo lagane opuštajuće pitalice:

Torta

Može li se torta sa samo tri ravna reza podijeliti na 8 dijelova? (bez pomicanja dijelova)

Nije, a jest

Nikada ga nije bilo, nikada neće doći, a ipak jest još neko vrijeme.

Izlet

Sedmorica studenta krenuli su na izlet u planinarsku kolibu. Međutim, kad su stigli, počelo je nevrijeme pa su cijeli dan ostali u kući bez struje, telefonskog signala i interneta. Svatko je od njih našao nešto čime se bavi.

1. student - čita knjigu

2. student - kuha ručak

3. student - spava

4. student - čisti kuću

5. student - igra šah

6. student - pere suđe

Što radi sedmi student?

Brojevi

Pomoću znamenaka od 0-5 (0,1,2,3,4,5) može se složiti 600 različitih šesteroznamenkastih brojeva. Koliko je između njih prostih brojeva?

Odresci

Potrebno je 10 minuta da se isprži jedan odrezak - po pet minuta sa svake strane. Dva odreska stanu u tavu. Koliko je najmanje vremena potrebno da se u tavi isprže 3 odreska?

Kad riješite zagonetku pošaljite naslov - odgovor (npr. Izlet - ????)