ZADATCI, 30.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 30. 3. 2020.

Draga djeco, poštovani roditelji,

Ovo su aktivnosti za ponedjeljak, 30. ožujka:

HRVATSKI JEZIK (DVOSAT)

SVI RAZREDI

Proljetno kreketanje - igrokaz

U prilogu je nastavni listić s uputama za rad i zadatcima (HJ Igrokaz Proljetno kreketanje).

Cijele upute su za 6. i 7. r.

3. r – pročitati igrokaz te u bilježnicu nacrtati uloge iz igrokaza.

TEHNIČKA KULTURA

6. r i 7. r

TK vežemo uz HJ.

Vaš zadatak je pokazati svu svoju kreativnost tako što ćete odabrati jednog lika iz igrokaza i napraviti scensku lutku. To može biti od kartona ili papira. Izgledat će onako kako ga vi zamišljate. Kada završite s crtanjem i izrezivanjem, scensku lutku leptira ili žabe zalijepite na bilo kakav štapić.

Kad se vratimo u školu, imat ćemo predstavu!

Ovaj zadatak radite 2 školska sata iz TK. Uratke mi pošaljite u srijedu, 1. 4. 2020.

3. r

Brojevi do 10 – ponavljanje i vježbanje

U udžbeniku „Moja mala matematika (računajmo do 10)“ na stranicama 30. i 32. su zadatci s brojem 9:

· 31. str., 1. zadatak: Napisati 5 redaka broja 9

· 31. i 32. str., 2. i 4. zadatak: Izbrojati koliko čega ima i obojiti crteže

Potrebno je riješiti te zadatke.

6. r

Množenje brojeva (množenje s 3) – ponavljanje i vježbanje

U prilogu su zadatci preuzeti s WordWall-a.

Faktore koje množimo iz lijevog stupca potrebno je pridružiti umnošcima iz desnog stupca, tako da račun množenja bude točan.

Zadatke prepisati i riješiti u bilježnicu. NE TREBA bit u boji.

7. r.

D. K.

Nastavljamo s rednim brojevima. U prilogu su zadatci i upute za rješavanje.

M. P.

Nastavljamo s množenjem brojem 8. U prilogu su zadatci s uputama za rješavanje.

PRIRODA I DRUŠTVO

3. r

Dan, doba dana – vježbanje i ponavljanje

Zadatak s uputama ju u prilogu.

6.r

Ponoviti sve što smo učili o Prometu uz pomoć udžbenika i bilježnice, a zatim u bilježnicu precrtati/prepisati umnu mapu koja je u prilogu.

Koristiti što više boja.

PRIRODA

7. r

Nakon što smo ponovili sve o biljkama, na redu su životinje. U prilogu je PowerPoint prezentacija preuzeta s web stranice Razredna nastava, udruge Zvono.

Vaš zadatak jest pregledati prezentaciju i uz pomoć nje prisjetiti se znanja o životinjama.

Ostali zadatci vezani za ovu temu slijede kroz ovaj tjedan.

SAT RAZREDNIKA

SVI RAZREDI

U prilogu vam je poruka naše pedagoginje te Preporuka ministarstva o organizaciji radnoga dana učenika tijekom održavanja nastave na daljinu.

Molim, pročitati oba priloga, a zatim po uzoru na primjer iz Preporuke ministarstva napisati svoj tjedni raspored aktivnosti, odnosno rada i učenja. Primjer tablice za izradu rasporeda vam je u prilogu (SR RASPORED RADA I UČENJA)

Popunjavati trebate do petka, a svoje radove ćete mi poslati u idući ponedjeljak, 6.travnja. gr