VJERONAUK, 21.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 21. 4. 2020.

Mali osobni projekt za učenike Posebnog odjela iz katoličkog vjeronauka

Tema: Osnovne kršćanske molitve

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu i Anđele čuvaru

Vrijeme trajanja projekta: 21.04.-08.05.2020.

Vrijeme predaje projekta vjeroučitelju: 08. svibnja 2020.

Provjera kreativno istraživačkih sposobnosti bit će vrednovani kroz navedeni mali projekt BROJČANOM OCJENOM

Pozdrav i poštovanje učenicima i njihovim roditeljima!

Upute, aktivnosti i zadaci!

1. Odgojno obrazovni ishodi: Učenik istražuje, prepoznaje i objašnjava osnovne kršćanske molitve kako bi s razumijevanjem sudjelovao u molitvenim i drugim liturgijskim slavljima. Učenik opisuje temeljno značenje, važnost i potrebu molitve u životu vjernika.

2. Minimalni troškovi: list iz likovne mape, papiri, olovka, bojice te korištenje interneta…trajanje malog osobnog projekta tri tjedna, od 20.04.-08.05.2020.

3. Projekt se provodi kroz nastavu na daljinu u suradnji s roditeljima.

4. Izvor za rad: Vjeronaučni udžbenici, molitvenici i internet pretraga stranica koje nude osnove vjere. Osobito korištenje vjeronaučnog portala za učenike osnovne škole. Osnovne katoličke molitve učenici pišu ili ih oblikuju u programu WORD te ih u preporučenom fontu lijepe u dokument, ispisuju i raspoređuju na mjestu koje su predvidjeli na plakatu. Uz svaku molitvu učenici se na posebnom lista papira likovno izražavaju te isti lijepe uz molitvu koja ih je potaknula na crtanje ili bojanje.

5. Za lakše ostvarivanje zacrtanog plana redovna komunikacija s vjeroučiteljem i davanje povratnih informacija: putem yammera, vibera, telefona ili neki drugi dostupni način.

6. Završni rad poster – plakat bit će fotografiran i poslan preko društvene mreže yammer. Ako bude moguće o njemu možemo razgovarati i predstaviti ga putem ZOOM platforme.

7. Vrednovanje projekta ima više etapa. Tijekom rada formativno vrednovanje za učenje kroz povratnu informaciju i prijedloge za unapređivanje učenja te na kraju dogovorenog termina vrednovanje naučenog ocjenom kao rezultat uspješno provedenog projekta i ostvarenja