ZADATCI, 24.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 24. 4. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji, ovo su aktivnosti i zadatci za PETAK, 24.4.:

HRVATSKI JEZIK

3. r

U radnoj bilježnici na stranici 46. nacrtati veliko slovo B i ukrasiti ga te na stranici 47. napisati jedan redak slova B u crtovlje.

U bilježnicu napisati jedan redak slova B u crtovlje i nacrtati nešto što počinje na slovo B.

6. i 7. r

Jučerašnju pjesmicu Vratite se, zečići prepisati u bilježnicu po kiticama i stihovima.

3. r

U udžbeniku (Moja mala matematika, računajmo do 10) riješiti stranicu 41.

potrebno je u tablicu nacrtati onoliko jabuka koliko pokazuje broj.

Na primjer – tamo gdje piše broj 10 nacrtat ćeš 10 jabuka.

6. r

Naučio si množiti s brojem 6. Još ćeš malo uvježbati i utvrditi svoje znanje tako što ćeš riješiti zadatke u udžbeniku na stranici 112.

PRIRODA I DRUŠTVO

3. r

Upute i zadatci su u prilogu 3. r PID Zdravlje je najveće bogatstvo.

6. r

Da bi ponovio sve što si učio o brodovima i zrakoplovima, pogledaj zanimljive PPT prezentacije Putujemo brodom i Putujemo zrakoplovom

PRIRODA

7. r

Upute i zadatci su u prilogu 7. r Životna zajednica travnjaka

DRUŠTVO

Jučer smo ponovili susjedne zemlje RH.

Vaš današnji zadatak jest riješiti 1. zadatak u udžbeniku na stranici 141. (upisati u kružić broj uz navedenu zemlju) i 3. zadatak na stranici 142. (među slovima pronaći tražene pojmove)