ZADATCI, 27.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 27. 4. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji, ovo su zadatci i aktivnosti za PONEDJELJAK, 27. 4.

HRVATSKI JEZIK

Ponavljamo naučena slova.

U radnoj bilježnici na stranici 48. nacrtati veliko slovo D i ukrasiti ga te na stranici 49. napisati jedan redak slova D u crtovlje.

U bilježnicu napisati jedan redak slova D u crtovlje i nacrtati nešto što počinje na slovo D.

6. r (I. P.) i 7. r (D. K.)

Ponavljamo red riječi u rečenici. Na sljedećem linku imate sadržaje s WordWall-a koje sam izradila ja, vaša učiteljica.

(Otvorit će vam se "Otvaranje okvira", a s desne strane imate izbornik "INTERAKTIVNI SADRŽAJI" za odabir "Čudnovatog kotača" i "Slučajnih kartica". To su 3 su vrste interaktivnih igara za ponavljanje, vi radite po onoj koja vam je najzanimljivija. )

Kada otvorite odabrani link, prikazat će vam se rečenice u kojima redoslijed riječi nije pravilan. Vi ih u svoju bilježnicu zapišite pravilnim redoslijedom.

(Mala pomoć – riječ koja treba biti prva u rečenici napisana je velikim početnim slovom.)

Otvaranje okvira:

7. r (M. P.)

Upute i zadatci su u prilogu „HJ Vratite se, zečići“

3. r

U prilogu je PPT prezentacija uz pomoć koje ćeš na zabavan način uvježbati brojeve i brojanje do 10.

6. r

Vježbamo množenje s brojevima koje si dosada učio.

U prilogu je nastavni listić pod nazivom „6. r MAT Množenje – vip“ . Zadatke pokušaj riješiti bez ispisane tablice množenja.

7. r

D. K.

Brojevi do 100 (čitanje, pisanje, uspoređivanje i redni brojevi do 100) – nastavni listić za provjeru.

Isprintani NL će Domagoju (prema prethodnom dogovoru) uručiti asistentica.

Domagoj rješava listić te će on biti uručen meni na ispravak i ocjenjivanje.

(NL u Word - u se nalazi u prilogu „D. K. MAT Brojevi do 100 NL provjera“)

M. P.

Množenje s 9 – obrada

Upute i zadatci nalaze se u prilogu „M. P. Množenje s 9“

PRIRODA I DRUŠTVO

3. r

Zdravlje je najveće bogatstvo – obr.

Upute i zadatci nalaze se u prilogu „3. r PID Zdravlje 2“

6. r

Današnji zadatak je ponoviti sve sadržaje koje smo radili na temu Promet iz udžbenika i bilježnice i s nastavnog listića..

Nastavni listić za ponavljanje nalazi se u prilogu „6. r PID PROMET – ponavljanje“

PRIRODA

7. r

Prošli sat smo radili životnu zajednicu travnjaka.

Ponoviti i naučiti sadržaje iz bilježnice, a zatim riješiti zadatke u udžbeniku na stranicama 61. i 62.

U 1. zadatku trebate napisati nazive životinja koje žive na travnjaku, u 2. zadatku napisati točan naziv biljke koja raste na travnjaku. Uz zadatke imate priložene sličice.

3. zadatak je zabavna križaljka koju trebate ispuniti nazivima biljaka i životinja s travnjaka.

SAT RAZREDNIKA i TEHNIČKA KULTURA

SVI RAZREDI

Upute i zadatci su u prilogu „Kako se ponašamo prema životinjama“