ZADATCI, 7.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 7. 5. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji, ovo su aktivnosti i zadatci za ČETVRTAK, 7. 5.

TEHNIČKA KULTURA (6. i 7. r) i HRVATSKI JEZIK (svi razredi)

Upute za zadatke su u prilogu HJ i TK Majčin dan

PRIRODA I DRUŠTVO

3. r

Naučio zašto je važno zdravo se hraniti i koja hrana je zdrava, a koja baš i nije.

Također, naučio si koje obroke trebamo imati tijekom dana.

Tvoj današnji zadatak jest riješiti 3. zadatak u radnoj bilježnici – u prilogu na kraju radne bilježnice pronaći sličice hrane te ih zalijepiti prema uputi u zadatku (hrana koja je dobra za zdravlje i hrana koja nije dobra za zdravlje).

6. r

Sve što si naučio o pravilnoj i zdravoj prehrani sada ponovi uz pomoć PPT prezentacije koja je u prilogu „PPT Pravilna prehrana“

7. r

PRIRODA

Ponovite sadržaje o Životnoj zajednici šume uz pomoć udžbenika (str. 63., 64. i 65.) i bilježnice, a zatim riješite u udžbeniku na stranici 66. 2. i 3. zadatak.

U 2. zadatku treba spojiti dijelove rečenica tako da dobijete točnu tvrdnju, a u 3. riješiti križaljku o šumskim životinjama.

DRUŠTVO

Naselja nizinskih krajeva