VJERONAUK, 20.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 19. 3. 2020.

Proslava Isusove muke, smrti i uskrsnuća Posljednja večera s učenicima

Pozdrav i poštovanje učenicima i roditeljima!

Aktivnosti i zadatci: Vrijedi za sve učenike uz pomoć roditelja

1. Ponovite s roditeljima gradivo o Cvjetnici

2. Pogledajte u udžb. str.73 umjetničku sliku L. da Vincia Posljednja večera. Roditelji razgovarajte s djetetom što vidi na slici? Kako se zove učitelj oko kojega su se okupili učenici? Sjeća li se nekih imena dvanaestorice Isusovi učenika? Što vide na stolu? Zašto su se okupili?

3. Pročitajte tekst o Posljednjoj večeri s učenicima u udžb. str 73. Jesu li im poznate ove riječi iz Biblije? Gdje su ih čuli? Na svetoj misi. Zato je svaka sveta misa spomen na Isusovu posljednju večeru i obnavljanje te večere pod prilikama kruha i vina koji u misi snagom Isusovih riječi koje svećenik izgovara postaju Isusovo Tijelo i njegova Krv. Na misu dolazimo Boga slaviti i zahvaljivati mu što možemo biti njegovi prijatelji. Na misi on je s nama.

4. Na ovoj poveznici učenici preko mogu pogledati animirani film o ovoj temi. Nek pogledaju prvih 17 minuta. Drugi dio idući tjedan. https://www.youtube.com/watch?v=OljKfIej4u8

5. U radnoj bilježnici str. 55 riješi dva zadatka. Kad odgovoriš, fotografiraj stranicu i pošalji vjeroučitelju na Yamer putem komentara na ovoj stranici s koje čitaš ove upute.

Povratnu informaciju: zadaću i osvrt na svoj rad s djetetom i svoje prijedloge možete poslati preko Yammera – kroz komentar. Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj i đakon Ivan.