VJERONAUK, 27.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 26. 3. 2020.

Tema: Proslava Isusove muke, smrti i uskrsnuća

Nastavna jedinica: Veliki Petak - Isus raspet na križu, likovno izražavanje

Pozdrav i poštovanje učenicima i roditeljima!

Upute, aktivnosti i zadatci: Vrijedi za sve učenike uz pomoć roditelja

1. Dragi roditelji, uz vašu svesrdnu pomoć dok su vas slušali s vama razgovarali, izrezivali, redali i lijepili sličice, djeca su sigurno naslutila o kakovim tajnama se govori u našoj vjeri. Tajnama koje život znače. Danas ćemo o tomu progovoriti na drugačiji način, jednostavniji i njima zanimljiviji.

2. Otvorite digitalni udžbenik i pronađite 7.temu RADOSTI ISUSOVA USKRSNUĆA. Ovdje imamo desetak interaktivnih vježbi. Otvorite one s naslovom Kviz: Posljednja večera i Isus raspet na križu. To učenici znaju sami riješiti jer takve zadatke radimo na satima.

3. Ako netko od vas još nije bio na tim stranicama evo kratke upute. U udžbeniku iz vjeronauka na prvoj korici s unutarnje strane u lijevom donjem kutu nalaze se upute za pristup digitalnim sadržajima. Dobro ih i pažljivo pročitajte te ih slijedite. Ne možete se prijaviti ako točno ne upišete korisničko ime i lozinke i to svaki znak.

4. Ukoliko ipak ne možete pristupiti digitalnim sadržajima neka djeca pogledaju drugi dio animiranog filma, od 17 minute, „Posljednja večera“ na poveznici… https://www.youtube.com/watch?v=OljKfIej4u8

5. Za sintezu svoga rada neka učenici nacrtaju u svojoj bilježnici, po izboru, barem dvije postaje križnog puta. Naslov u bilježnici Isus raspet na križu.

6. To je i zadaća koju možete poslati u moj inbox. Hvala na suradnji.

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.

Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj đakon Ivan.

Prilog: postaje križnoga puta

Priloženi dokumenti: