VJERONAUK, 1.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 31. 3. 2020.

Tema: Radost Isusova uskrsnuća

Nastavna jedinica: Isusovo uskrsnuće

Pozdrav i poštovanje učenicima i roditeljima!

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Danas dragi roditelji i učenici razmišljamo o najvažnijem kršćanskom blagdanu USKRSU. Smisao vjeronauka u školi i župi. Radost našeg života jest da već sada vjerujemo u Isusovo uskrsnuće koje je zalog i nada našeg uskrsnuća i vječnog života.

2. Poštovani roditelji u prilogu koji vam dostavljam imate tekst o Isusovu uskrsnuću, ali ako se tog događaja i sami sjećate možete ga svojoj djeci ispripovjediti po sjećanju. Ako želite možete prvo pročitati tekst pa nakon toga s djecom porazgovarati o njegovu sadržaju…

3. Učenici neka samostalno pročitaju tekst u udžbeniku na str.75 te odgovore na pitanje koje se nalazi oblaku iznad anđela.

4. Digitalni udžbenik 7.tema Radost Isusova uskrsnuća, otvore mapu Nedjelja uskrsnuća i samostalno riješe kratki kviz.

5. Na ovoj poveznici imate vrlo jednostavan interaktivni kviz na temu Isusovog uskrsnuća… Neka učenici zaigraju ovi igru vrlo je privlačna i jednostavna. https://wordwall.net/hr/resource/484997/vjeronauk/uskrsnu%C4%87e

6. Dragi roditelji pred sobom imate prilog- sliko priča. Učenici trebaju naučiti čitati ovu sliko priču.

7. Zadaća za poslati radna bilježnica str.58-59.

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.

U prilogu dostavljam materijale za rad.

Priloženi dokumenti:
5a._o_uskrsnucu_za_roditelje_(1).docx (14.98 KB)