VJERONAUK, 20.4. i 24.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 20. 4. 2020.

Tema: Pomirenje s Bogom i ljudima

Nastavne jedinice: a)Priznavanje i prihvaćanje vlastite odgovornosti

b) Iskustvo krivnje i grijeha

Pozdrav i poštovanje učenicima sedmog razreda i njihovim roditeljima!

Važna napomena, od ovoga tjedna pa nadalje iz vjeronauka tjedno će biti jedna objava. Zadaća u tjednu bit će SAMO JEDNA. Šaljite je, kao i do sada, na vrijeme. Iz aktivnosti vezanih za rad po uputama, aktivnostima uključujući i zadaće bit će jedna ocjena. Druga brojčana ocjena bit će iz kreativno istraživačkog rada kroz Mali osobni projekt koji se ostvaruje kroz tri tjedna. O njemu u posebnoj objavi…

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik opisuje posljedice grijeha te važnost sakramenta pomirenja i praštanja u život pojedinca i Crkve.

- učenik navodi Isusov odnos prema grešnicima na temelju biblijskih tekstova.

- učenik navodi sakrament bolesničkog pomazanja kao pomirenje s Bogom.

………………………………………………………………….

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Vjerujem da ste protekli tjedan bili aktivni te da ste obradili prvi dio ove teme str. 130-133.

2. Danas pročitajte tekstove koji govore o pomirenju s Bogom i ljudima od str. 134.-138.

3. Pronađi, produbi, istraži i poveži gradivo o potrebi pomirenja i opraštanja pomoću sljedećeg animiranog filma, Zašto se ispovijedamo kod svećenika, traje oko 7 minuta. https://vjeronaucni-portal.com/zasto-se-ispovijedati-sveceniku-animirani-film/

4. ZADAĆA: Pronađi na internetu Psalam 51. To je Davidova pjesma koja govori o stanju grešnika kojemu je žao što je počinio grijeh. Taj Psalam kopiraj spremi ga u word dokument. U wordu ga što ljepše oblikuj pomoću alata koje taj program nudi. Odaberi poseban font, oblikuj ga da izgleda kao uramljena slika, dodaj nekoliko sličica s interneta koje simboliziraju čovjeka grešnika i čovjeka pokajnika. Fotografiraj urađenu zadaću i pošalji je u moj inbox. Hvala i budite vrijedni.

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.