DODATNA NASTAVA - MATEMATIKA, 22.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 22. 4. 2020.

Mala glavolomka u prilogu i ovo:

1. Tri bivša prijatelja A, B i C izađu na 'troboj' pištoljima zbog djevojke X. Zna se da A pogađa cilj sa 30% vjerojatnosti, B je prvak u gađanju (vjerojatnost pogotka 100 %) dok C pogađa jednim od dva metka (50%):     Dogovor je da najprije A gađa bilo kog drugog (po želji), zatim gađa B (ako je živ) a onda i C. Ukoliko su živa bar dva protivnika, troboj se nastavlja istim redosljedom gađanja. Da li je bolje da A prvo gađa protivnika B ili protivnika C?
  2. Četiri ljubomorna mladića sa djevojkama dođu na obalu rijeke i požele doći na suprotnu stranu. Na raspolaganju im je čamac u koji staju dvije osobe a na sredini rijeke je nenaseljen otok. Kakve veze ima ljubomora sa ovom glavolomkom? Pa, ni jedan mladić ne može podnijeti pomisao da njegova djevojka bude u čamcu, otoku ili nekoj od obala sa nekim drugim mladićem ili mladićima ako on nije prisutan! Kako će onda doći čamcem na drugu obalu?

Priloženi dokumenti:
s.jpg (72.27 KB)