VJERONAUK, 27.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 27. 4. 2020.

Tema: Pomirenje s Bogom i ljudima

Nastavne jedinice: Pomirenje s Bogom i ljudima

Pozdrav i poštovanje učenicima sedmog razreda i njihovim roditeljima!

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik opisuje posljedice grijeha te važnost sakramenta pomirenja i praštanja u život pojedinca i Crkve.

- učenik navodi Isusov odnos prema grešnicima na temelju biblijskih tekstova.

- učenik opisuje način kako se ispituje savjest.

………………………………………………………………….

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Ovaj tjedan imamo samo jedan sat vjeronauka jer je u petak 01 svibnja, neradni dan.

2. Danas pročitajte tekstove koji govore o pomirenju s Bogom i ljudima od str. 139.-141.

3. Pronađi, produbi, istraži i poveži gradivo o Sakramentu krštenja i ispovijedi…

4. Pronađi na internetu kako se može ispitati savjest, evo neobičan prijedlog…pogledaj https://www.katehetski-nadbiskupija-split.net/multimedija/videozapisi-za-vjeronauk/video/ispit-savjesti-prema-molitvi-oce-nas-video-uradak

5. Odgovori pisano na pitanja iz udžbenika str.141. Tekst možeš napisati u wordu bit će ljepše za vidjeti i lakše za pročitati.

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.