FIZIKA, 8.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 8. 5. 2020.

08.05.2020. Unutarnja energija (blok sat)

Pozdrav učenici!

Današnji zadatak je pogledati videolekciju u kojoj ćete saznati što je unutarnja energija tijela i o čemu ovisi, što je toplina, a što temperatura. Pripremila sam vam i sažetak koji vam šaljem u prilogu. Nakon što pogledate video i zapišete sažetak, odgovorite na pitanja u radnoj bilježnici R20 i Z20 (str.115-118).

Rješenja poslati do utorka, 12.05. u 12 h.

Učenici po prilagođenom programu rade isto, a rješavaju samo pitanja u R20 na str. 115 u radnoj bilježnici.

U prilogu šaljem i upute za pokus koji pokušajte napraviti, ili napravite pokus 1 prema uputama iz udžbenika na str. 80. Napravite barem jedan pokus ovisno o priboru koji pronađete i pošaljite sliku svog pokusa.

Priloženi dokumenti:
UNUTARNJA_ENERGIJA-sazetak.docx (14.00 KB)