DODATNA NASTAVA - GEOGRAFIJA, 30.3.2020.
Autor: Ana Koncul, 31. 3. 2020.

PONEDJELJAK, 30.03.2020.

Budući da ste bili svjedoci snažnog potresa prije tjedan dana u Zagrebu mogli ste vidjeti kakvu štetu može prouzročiti jedan potres srednje jačine. Kako bismo bili spremniji za takve događaje potrebno je poznavati sve prirodne pojave i način na koji se možemo zaštiti. Iako smo puno pričali o potresima u 5. razredu volio bih da još jednom ponovimo kako se zaštiti u trenutku potresa. U tu svrhu vam šaljem grafički prikaz o tome što je pametnije činiti u slučaju potresa. Iako naš zavičaj ne spada u prostore u kojima se očekuju snažni potresi, ovo nije loše znati. Kad pogledate slike koje sam vam poslao volio bih da mi kratko odgovorite na 2 pitanja. (može i ovdje u grupu da svi vide).

Pitanja:

1. Što bi učinio/la u slučaju potresa da te zatekne u zatvorenom prostoru (u kući, školi...) ?
  2. Što bi učinio/la u slučaju potresa da te zatekne na otvorenom prostoru (na ulici, u automobilu, parku, igralištu...)?

Rok za odgovor je ponedjeljak 06.04.2020.

Priloženi dokumenti:
potres-stoCiniti.PNG (111.28 KB)