NJEMAČKI JEZIK, 1.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 1. 4. 2020.

Liebe Schüler!

Čini mi se da vam je jučerašnji zadatak zadao dosta muke. Niste mi poslali zadaće.

Uradite danas sljedeće:

Upišite u vašu tražilicu wordwall za 6. razred, te potražite vježbu za Präteritum (sein) - pucanje balona (autor Danijela 1502). Usavršite prošlo vrijeme samo ovog glagola "bio sam", "ich war".... i ostalih oblika.

Za ponavljanje vokabulara vezanog za aktivnosti - Kućanske obveze, "Haushaltspflichten", otvorite vježbu pod tim naslovom autora Smikelic.

Zapišite vaša zapažanja i pošaljite danas do 18:00. Uzmite si dovoljno vremena za vježbu. Nemojte ništa na brzinu. Nije važno što prije obaviti zadatak, nego je važno obaviti ga temeljito s razumijevanjem.

Viel Spass! :)