VJERONAUK, 3.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 2. 4. 2020.

Nastavna jedinica: ISUS KRIST - OSLOBODITELJ

VELIKI PETAK - POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

Aktivnosti i zadaci:

1. Pročitaj sebi svoju zadaću koju si napravio i poslao vjeroučitelju. Jesi li zadovoljan s njom. Slažeš li se da je treba javno pročitati pred drugima. Bi li je doradio, promijenio ili je po tebi tvoj maksimum?

2. Poslušaj pjesmu stala plačuć tužna mati,

Sigurno prepoznaješ melodiju i riječi koje pjevamo kod pobožnosti križnog puta u župnoj crkvi. Tamo zasada ne možemo zbog proglašene epidemije, ali možemo moliti u svojoj obitelji. Sam ili s drugima

Prije molitve podsjeti se Postaja križnog puta. Imaš ih u udžb. str.52-53. Na lijevoj strani imaš tekst koji će te pripremiti za ovu pobožnost. Pročitaj ga.

3. Ako nemaš molitvenik, posluži se dodanim prilogom koji sadrži molitveni tekst ove Pobožnosti. Izmoli Križni put.

4. Ili ako želiš pogledaj i sudjeluj preko video zapisa: Križni put - Pođi za mnom - autor Tomislava Ivančić.. https://www.youtube.com/watch?v=HPw4KGYUVag

5. Pošalji izvješće po točkama jesi li prošao današnje aktivnosti i zadatke.

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.

Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj đakon Ivan.

Priloženi dokumenti:
6A._KRIZNI_PUT_-_TEKST.docx (20.10 KB)