DODATNA NASTAVA - GEOGRAFIJA, 8.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 8. 4. 2020.

POTRESI 2

Dragi geografi, nastavljamo i dalje sa potresima. U prilogu vam šaljem dvije karte potresa Republike Hrvatske. Tu su karte kojima se služe seizmolozi (stručnjaci koji izučavaju potrese). Na tim kartama se vide područja koja su više ili manje izložena potresima. Tu ćete vidjeti neke brojeve ali na to ne obraćajte pažnju. Nama su sad važnije boje. :)

Pitanja:

1. U kojim još područjima RH se mogu dogoditi jači potresi poput ovog prije 3 tjedna u Zagrebu?
  2. Jel mi živimo u području u kojem postoji opsnost od jakih potresa?

Za one koji žele istražiti više. Dolje vam stavljam link na kojem možete (uz pomoć google karte) označiti bilo koje mjesto u RH i vidjeti koliko ja opastnost od mogućih potresa. Za bilo kakva pitanja i nejasnoće možete postaviti pitanja u ovu grupu.

Poveznica (link): http://seizkarta.gfz.hr/karta.php