VJERONAUK, 17.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 17. 4. 2020.

Tema: Isus Krist – Osloboditelj, ponavljanje

Pozdrav i poštovanje učenicima šestog razreda i njihovim roditeljima!

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi šestaši! Kako nam ove godine prođoše uskrsni praznici. Dok trepneš okom. No što je tu je. Idemo dalje. U nadoknadi nastave imamo danas ovu, gore u naslovu, istaknutu nastavnu jedinicu. Nju ćemo proći uz pomoć udžbenika i digitalnih pomagala. Mada smo dijelom obradili danas ćemo je ponoviti.

2. U vašem vjeronaučnom udžbeniku imate prvi do ove teme, str. 46-49

Pročitajte predložene tekstove o govoru na gori, prispodobe i čudesa. Umjetničke slike, fotografije i simboličnu fotografiju te ih analiziraj temeljnih pojmova na str. 56 i iz pomoć tekstova na marginama stranica.

3. Pronađi, istraži i poveži gradivo na temu ISUS KRIST – NAŠ OSLOBODITELJ I SPASITELJ I (ima ih čak 26) na ovoj poveznici https://vjeronaucni-portal.com/vjeronauk-materijali-sesti-razred/ izaberi koliko želiš i kroz igru i zabavu ponovi naučeno.

Po preporuci Ministrice MZO nikakve zadaće ne treba ovaj tjedan slati u inbox vjeroučitelja.

Čestiti i blagoslovljen Uskrs vama i cijeloj vašoj obitelji! Radujte se Isus je živ!