VJERONAUK, 21.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 21. 4. 2020.

Mali osobni projekt za 6. razred iz katoličkog vjeronauka

Tema: Isusova čudesa u Novom zavjetu - izbor

Vrijeme trajanja projekta: 21.04.-08.05.2020.

Vrijeme predaje projekta vjeroučitelju: 08. svibnja 2020.

Provjera kreativno istraživačkih sposobnosti bit će vrednovani kroz navedeni mali projekt BROJČANOM OCJENOM

Pozdrav i poštovanje učenicima šestog razreda i njihovim roditeljima!

Upute, aktivnosti i zadaci!

1. Odgojno obrazovni ishodi: učenik, otkriva, istražuje, prepoznaje, odabire i objašnjava, poizbor, Isusova čudesa koja smo upoznali šestom vjeronaučnom godištu te dijelom u Novom zavjetu. Učenik opisuje ključne biblijske događaje povezane s Isusom i njegovim navještajem Radosne vijesti.

2. Korelacija teme s informatikom, hrvatskim jezikom

3. Minimalni troškovi: korištenje interneta, mobitela. Trajanje malog osobnog projekta tri tjedna, od 20.04.-08.05.2020.

4. Projekt se provodi kroz nastavu na daljinu u suradnji s roditeljima. Izvor za rad: Vjeronaučni udžbenik, i internet pretraga stranica na kojima ima materijala za ovu temu.. Osobito korištenje vjeronaučnog portala za učenike osnovne škole – šesti razred. Prikupljene, odabrane sadržaje učenici koriste tako da stvore digitalnu mapu ili ih iskoriste za power point prezentaciju. Uz svako odabrano čudo ( samostalan likovni rad ili pronalaženja umjetničkih slika na zadanu temu na internetu) daju i opis događaja.

5. Za lakše ostvarivanje zacrtanog plana redovna komunikacija s vjeroučiteljem i davanje povratnih informacija: putem yammera, vibera, telefona ili neki drugi dostupni način.

6. Vrednovanje projekta ima više etapa. Tijekom rada formativno vrednovanje za učenje kroz povratnu informaciju i prijedloge za unapređivanje učenja te na kraju dogovorenog termina vrednovanje naučenog brojčanom ocjenom kao rezultat uspješno provedenog projekta i ostvarenja ishoda.