VJERONAUK, 4.5. i 8.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 4. 5. 2020.

Tema: Marija mati slobode

Nastavne jedinice: 55. i 56. Štovanje Marije molitvom i pjesmom

Pozdrav i poštovanje učenicima šestog razreda i njihovim roditeljima!

Odgojno-obrazovni ishodi na razini usvojenosti na kraju obrade, ponavljanja i provjeravanja ove teme kroz aktivnost putem on line nastave:

- učenik prepoznaje i navodi Marijino mjesto u molitvi, pobožnosti i tradiciji Crkve, zatim u književnosti, umjetnosti i arhitekturi.

………………………………………………………………….

Upute, aktivnosti i zadatci:

1. Dragi učenici! Ovaj tjedan vjeronaučni sati prožeti molitvom i pjesmom.

2. Sigurno znaš više pjesama koje svojim riječima i glazbom iskazuju poštovanje prema Mariji, Isusovoj i našoj majci. Marija nije božica, nije božanstvo i njoj se ne klanjamo. Nju štujemo i zahvaljujemo Bogu jer ju je odabrao da u svoje krilo primi utjelovljenu Riječ Božju i rodi Isusa našeg spasitelja.

3. Poslušaj ovu marijansku pjesmu: https://www.youtube.com/watch?v=XbxCNj-I4rI&list=PLI-XaZBtGrQ__zkP_IdM6kn2vflvGmezy …sigurno ste je puno puta pjevali na kraju euharistijskog slavlja u crkvi.

4. Poznajete molitve: Zdravo Marijo, Veliča duša moja Gospodina…znate li da je i Krunica Blažene Djevice Marije marijanska molitva koja govori o tajnama Isusova života.

5. Za zadaću i kao znak da ste izvršili aktivnosti za ovaj tjedan snimite audio ili video zapis kako molite uvodni dio krunice i samo jednu deseticu bilo kojega otajstva. Znači Vjerovanje, Oče naš, Zdravo Marijo i jednu deseticu, PONAVLJAM JEDNU … Koristi molitvenik. Pogledaj prilog kako se moli krunica.

VAŽNO!!! Zadaće šaljite isključivo meni osobno na privatnu adresu, „PRIVATE MESAGE“ Vjeroučitelj se tek snalazi na ovim društvenim mrežama. Znači, ne kao komentar na objavu, nego izravno meni jer tada samo ja vidim vašu zadaću i nitko drugi. Oprostite što lutam sa obavijestima. I mene drugi usmjeravaju kako je ispravno. ZADAĆE U TJEDNU U KOJEM JE NASTAVA TREBA POSLATI DO KRAJA TJEDNA U PETAK (do 20 h). Vjeroučitelj će nakon toga u e dnevnik upisati bilješke za taj tjedan.

Svako Vam dobro. Božji blagoslov na vas zaziva vjeroučitelj i đakon Ivan.

Priloženi dokumenti:
55a__prilog-slika.docx (415.13 KB)