MATEMATIKA, 25.5.2020.
Autor: Ana Koncul, 25. 5. 2020.

Došlo je do promjene plana. Pretragom digitalnih sadržaja ustanovio sam da nema primjerenog materijala za vaš uzrast za temu linearne nejednadžbe pa ćemo to sutra zajedno putem zoom-a. A danas ćemo ponavljati, tj. procijeniti kako smo savladali ovaj dio gradiva. U četvrtak ćemo imati sat nadoknade, a u petak po planiranom ispit.

Ponavljanje - linearne jednadžbe

1. otvori udžbenik na stranici 123. i riješi 7. zadatak (pošamaraš x-eve lijevo, a brojke desno od jednako)
  2. 13. zadatak (oslobodiš se zagrada tako da svaki član pomnožiš s brojem ispred nje - pazi na predznake kod množenja s negativnim brojem)
  3. 18. zadatak (pomnožiti sa zajedničkim nazivnikom cijelu jednadžbu)
  4. 30. zadatak. (postavi jednadžbu i riješi ju)
  5. 34. zadatak (možeš pomoću tablice - radi kao prošla dva puta)
  6. 43. zadatak (prisjeti se da su dva kuta uz osnovicu jednakokračnog trokuta jednaka, a zbroj sva tri kuta je 180° - radi kao prošli puta)

Cilj ovog sata je da procijenite koliko ste uspjeli shvatiti ovo nastavno gradivo. Ono što ne znaš, pokušaj, a ako ne valja pokušat ćeš ponovno nakon pregleda zadataka. U četvrtak ćemo dva sata zajedno još jednom sve proći.