ZADATCI, 20.4.2020.
Autor: Ana Koncul, 20. 4. 2020.

Ponedjeljak,20.04.2020.

Pozdrav moji đaci!

Nadam se da ste se uspjeli odmoriti tijekom proljetnih praznika.

Danas krećemo s nastavom na daljinu.Vjerujem se da ćete se i dalje truditi u izvršavanju zadataka. Pa krenimo!

Nastavna jedinica:MK:STRIP Odlikašići,Joško Marušić-interpretacija stripa

Prisjetimo se što je strip.STRIP je priča ispričana uz pomoć sličica i riječi.

Zadaci za učenike:

-otvori čitanku str.126.,pročitaj strip Odlikašići,nadam se da ti se svidio.

Razmisli:

1.O čemu razgovaraju dječak i djevojčica

2.Koje ih pitanje muči?

3.Što o tome kaže majka?

4.Što ti misliš o njezinu odgovoru?

Prokomentiraj svoje odgovore sa svojim ukućanima,neka ti objasnu ako ti nešto nije jasno, a možeš upitati i učiteljicu za nejasnoće.

Domaća zadaća:Nastavi priču kroz strip,fotografiraj i pošalji učiteljici na pregled do sutra do 12:00 sati,privatno u Yammer.Pazi na urednost i čitkost.

Nastavna jedinica:Pisano množenje dvoznamenkastog broja jednoznamenkastim

Zadaci za učenike:

Pri dnu,dolje imaš sliku postupka pisanog množenja dvoznamenkastog broja jednoznamenkastim u tablici mjesnih vrijednosti i kraći zapis,pisano množenje.Promotri i prisjeti se!

Domaća zadaća:

-u bilježnicu za matematiku riješi slijedeće zadatke:

Pisano pomnoži : 32 puta 3, 21 puta 4 ,43 puta 2, 24 puta 2, 21 puta 4, 33 puta 3, 41 puta 2

-urađeno fotografirati i poslati učiteljici na pregled do sutra do 12.00 sati

Glazbena kultura

Nastavna jedinica:Proljeće u šumi-pjevanje

Zadaci za učenike:Pročitaj pjesmicu Proljeće u šumi koja se nalazi u udžbeniku str.56.Nadam se da ti se stihovi pjesme sviđaju.Dok čitaš pjesmu,zamišljaj pjesničke slike.Uz CD pjevuši,pokušaj se što više uživjeti uz pjesmu.Nauči je napamet i melodijski što točnije pjevati.Učiteljica će uz video uradak prepoznati tvoj trud i ocijeniti .Video uradak na kojem pjevaš pjesmu Proljeće u šumi pošalji učiteljici privatno u Yammer do slijedećeg ponedjeljka(27.04.2020.)

Priroda i društvo

Nastavna jedinica:Značenje vode za život ljudi-obrada

Zadaci za učenike:

-pročitaj tekst u udžbeniku str.74. i 75.Dolje imaš prezentaciju na temu Značenje vode za život ljudi.Pažljivo je pogledaj,imaš i kviz za vježbu i ponavljanje gradiva.

Domaća zadaća:odgovori na pitanja ispod teksta u udžbeniku str.75.Fotografiraj i do srijede (22.04.) pošalji na Yammer na pregled.

-zadaća za ocjenu-do 27.04.2020.uradi umnu mapu na temu Značenje vode za život ljudi

Priloženi dokumenti:
vaznost_vode_za_zivot_ljudiBuba.ppt (2.79 MB)