Datum objave: 26. svibnja 2026.

Nacrtaj mi priču – Višejezični kamišibaj Hrvatska

Veliki uspjeh naših trećaša!

S ponosom objavljujemo kako su učenici 3. razreda OŠ Antun Gustav Matoš Tovarnik osvojili 2. nagradu na natječaju “Nacrtaj mi priču – Višejezični kamišibaj Hrvatska”.

Naši nagrađeni učenici su: Sara, Nora, Lana, Dunja, Marko, Lorenzo i Vedran.

Uz podršku svojih mentorica, učiteljice Josipe Grbešić i knjižničarke Marine Ivakić, učenici su kroz kamišibaj tehniku ispričali toplu i poučnu priču “Sijač sreće” (B. Prosenjak).

Posebnu vrijednost njihovom nastupu dala je višejezičnost – priča je ispričana na čak šest jezika: hrvatskom, engleskom, njemačkom, rusinskom, španjolskom i znakovnom jeziku.

Ovaj uspjeh rezultat je zajedničkog rada, kreativnosti i velikog truda naših učenika i njihovih mentorica. Ponosni smo na vas!

Čestitamo svima na ovom izvrsnom postignuću!

Pročitajte još