Osnovna škola Antun Gustav Matoš Tovarnik

Čestitka za Dan škole

Zadruga Suncokret

Osnovna škola A. G. Matoš Tovarnik - naslovnica
Make a difference from A to Z!
Autor: Darja Šišić, 4. 4. 2022.

Naši su se učenici u ožujku uključili u mjesečne aktivnosti Make a

difference from A to Zkoje se provode u sklopu Erasmus+ projekta,

s ciljem podizanja svijesti o ekološki prihvatljivim ponašanjima.

🏃‍♂️♻️🌳🌍

Kojim su se sve zanimljivim aktivnostima bavili,

možete otkriti klikom na Opširnije.

• Učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Ljubitelji prirode pošli su u šetnju zavičajem s vjeroučiteljem Ivanom Tutišem. Osim što su se upoznali s posebnostima tovarničkih atara i poljoprivrednih kultura našega kraja, potvrdili su i važnost šetnje, svježeg zraka i boravka u prirodi za fizičko i mentalno zdravlje, kao i ekološku prednost šetnje koja nema negativnih utjecaja na okoliš.​
  • Učenici 8. razreda sa svojim su se razrednikom i učiteljem TZK Lukom Jurićem upoznali s tehnikom i blagodatima nordijskog hodanja (hodanja sa štapovima). Otkrili su utjecaj takvog hodanja na poboljšanje zdravlja i na smanjenje prekomjerne tjelesne težine, ali su potvrdili i da se ovom aktivnošću utječe i na stvaranje potrebe za svakodnevnim vježbanjem bez uporabe motornih vozila koja mogu negativno utjecati na okoliš u kojem boravimo.
  • Učenici 4. razreda sa svojom su učiteljicom Nevenkom Kovačević sudjelovali u aktivnosti Daj najbolje od sebe! te su u njoj istaknuli važnost recikliranja i pravilnog odvajanja otpada. Svojim su pozitivnim primjerom pokazali da i oni doista daju najbolje od sebe i brinu za naš planet, kako kod kuće, tako i u školi.