Literarni natječaj "Pišem kao Veliki, kao Matoš!"
Autor: Administrator , 3. 3. 2015.

Osnovna škola A. G. Matoš raspisuje literarni natječaj „Pišem kao Veliki, kao Matoš!“.  Natječaj traje od 02. do 10. ožujka 2015. godine, a namijenjen je učenicima od 1. do 8. razreda naše Škole. Teme literarnih radova su „Život u Srijemu“ i „Svak ima svoj san, svoj ideal životni“. Autore najuspješnijih radova bit će nagrađeni.

Više detalja o natječaju pročitajte pod poveznicom Opširnije.

OŠ A. G. Matoš Tovarnik

Vukovarska 1

Tovarnik

raspisuje

LITERARNI NATJEČAJ

„Pišem kao Veliki, kao Matoš!“

Natječaj je otvoren od 02. – 10. ožujka 2015., a namijenjen je svim učenicima od 1.-8. razreda.

Knjižena vrsta literarnog rada je proza.

Tema: razredna nastava: „Život u Srijemu“ ( objašnjenje literarne teme: ljudi i običaji moga kraja)

predmetna nastava: „Svak ima svoj san, svoj ideal životni“ 1 (objašnjenje literarne teme: poznavajući  Matošev književni rad, usudite se sanjati sebe kao jednog uspješnog Tovarničanina)

Učenici svoj rad mogu pisati standardnim hrvatskim jezikom ali i štokavskim narječjem.

Učenici mogu sudjelovati na natječaju s više literarnih radova.

Literarni rad napisan rukom ili na računalu učenici predaju učiteljici hrvatskog jezika ili školskoj knjižničarki.

Rad mora biti čitko potpisan, punim imenom i prezimenom.

Rezultati natječaja bit će objavljeni 11. ožujka 2015. na internet stranici Škole http://os-agmatos-tovarnik.skole.hr/. Autori najuspješnijih literarnih radova bit će nagrađeni prigodnim darovima.

Tovarnik, 02.ožujak 2015.                                              Ravnateljica: Liljana Bandić

1 Matoš, Antun Gustav. Proljetna ćaskanja, 1912. Zagreb.