Mladi čuvari prirode
Autor: Administrator , 21. 4. 2015.

DAN:  četvrtak,16.04.2015.

VRIJEME: sunčano, toplo

MJESTO RADNJE:Tovarnik, Nijemci (Pastoralni centar Nijemci, okoliš, rijeka Bosut - vožnja brodom )

DOGAĐAJ: terenska nastava iz prirode i biologije

ORGANIZATOR : Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima  Vukovarsko-srijemske županije i općina Nijemci

UČENICI : 5.r. Ana Grbešić, Nina Ivanković, 6.r. Marija Pejak, Filip Kušenić

OSJEĆAJ : uzbuđeni, znatiželjni, sretni

…i to je početak…učenici 5. i 6. razreda (Grbešić,Ivanković,Pejak,Kušenić ) sudjeluju u projektu „MLADI ČUVARI PRIRODE „ u organizaciji Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Vuk.-srij.županije. Nakon 2 predavanja o biljnom i životinjskom svijetu naše županije  uslijedio je i terenski rad koji se održao  16.4.2015. u Nijemcima. Usklopu terenskog rada posjetili smo Pastoralni centar, razgledali ga  i poslušali poučna predavanja o pticama (vrste,glasanje,obilježja ) i krenuli na obilazak i prepoznavanje ptica. Uz potrebitu opremu (dvogled,knjige, bilježnice ) snašli smo se vrlo dobro uz izvrsne voditelje. Slijedila je vožnja brodom  uz promatranje ,druženje (hrana, sokovi ) smijeh,učenje…i tu je kraj. Sretno se vratili u Tovarnik….ali javimo se u 5. mjesecu sa Sopota i biocenoze šume.

Kako smo doživjeli ovo učenje pogledajte u fotogaleriji .

Učenici mladi čuvari prirode i učiteljica Biologije i Kemije S.Bašić