Predstavljanje djelatnosti Državnog arhiva u Vukovaru
Autor: Administrator , 25. 5. 2015.

U četvrtak, 21.5. 2015., našu školu posjetio je Petar Elez, prof., zaposlenik Državnog arhiva u Vukovaru. Učenicima je predstavljena djelatnost i uloga arhiva, a nakon toga su održana dva kratka predavanja u 6. i 7. razredu u okviru sata povijesti.

Učenici šestog razreda upoznali su se sa Tovarnikom i Vukovarsko-srijemskom županijom u 18. stoljeću. Pritom su učenici saznali brojne zanimljivosti za naš zavičaj uz pomoć raznolike arhivske građe koja je bila predstavljena učenicima.

Učenici sedmih razreda slušali su predavanje o Hrvatima u Prvom svjetskom ratu. Pritom su Petar Elez, prof., i Petar Ivanković, prof., istaknuli brojne zanimljivosti, zgode  i manje poznate činjenice i osobe iz tog vremena. Učenici su tijekom predavanja mogli dodatno obogatiti postojeće znanje o tim događajima, ali i upoznati se sa primarnim materijalnim povijesnim ostatcima iz tog vremena, poput: vojničkih diploma, propagandnih plakata, karti,  razglednica, fotografija i raznih pisanih dokumenata.

Zahvaljujemo se Petru Elezu i Državnom arhivu u Vukovaru na suradnji!