Mi jedemo odgovorno - A vi?
Autor: Administrator , 23. 10. 2016.

U utorak, 18. listopada 2016. godine u Gimnaziji Vukovar održan je uvodni seminar za nastavnike/koordinatore u projektu "Mi jedemo odgovorno".

"We Eat Responsibly - Mi jedemo odgovorno" projekt je koji je sufinanciran od strane Europske unije, a u kojem sudjeluje 9 zemalja članica Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš (Foundation for Environmental Education- FEE). Partneri u realizaciji ovog programa su civilne organizacije iz 9 zemalja članica FEE, među kojima je i "Udruga Lijepa Naša" iz Republike Hrvatske čiji partner je i naša Eko škola.

Projekt „Mi jedemo odgovorno“ prvi je pokušaj u EU ka izgradnji školskog programa koji rješava ključna pitanja potrošnje hrane. Kroz akcijski orijentiranu pedagošku metodologiju, poznatih 7 koraka Eko-škole, mladi će razvijati kritičko razmišljanje, znanje, vještine i stavove te postati globalni građani i izazvati sami sebe da usvoje nove obrasce ponašanja i nove prehrambene navike.