Projekt Bookmark 2016
Autor: Administrator , 4. 11. 2016.

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (ISLM) Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL) svake godine organizira projekt razmjene straničnika između školskih knjižničara i njihovih korisnika iz cijeloga svijeta.

Ovogodišnji projekt se organizira pod nazivom Nauči odgonetnuti svoj svijet (Learn how to decode your world).

Mađarska škola punog naziva Jálics Ernő Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium dodjeljena nam je kao partner.

Učenici 5. i 6. razreda koji pohađaju dodatnu nastavu iz engleskog jezika, dobili su priliku predstaviti našu školu. Komunikacija među partnerima u projektu je bila na engleskom jeziku, taj dio zadatka vodila je učiteljica M. Dješka sa učenicima.  Na prvom satu knjižničarka Marina je učenike upoznala sa mađarskom školom i zadatkom izrade straničnika. Naši straničnici su poslani a s nestrpljenjem iščekujemo straničnike naših partnera.

Sudjelovanje u ovom projektu svima je bilo zabavno. Učenici su se iskazali svojom kreativnošću ali i poznavanjem engleskog jezika.