100. GODIŠNJICA MATOŠEVE SMRTI
Autor: Administrator , 25. 3. 2014.

17. ožujka u našoj školi smo obilježili značajan datum. Na taj dan, prije točno sto godina, svijet je napustio jedan od najznačajnijih hrvatskih književnika Antun Gustav Matoš.

Kao njegovi sumještani i ponosni polaznici škole koja nosi njegovo ime, organizirali smo priredbu u spomen na lik i djelo tog velikog umjetnika.

Priredba je predstavljala prikaz razrednih projekata u kojima su sudjelovali svi učenici zajedno sa svojim razrednicima i ostalim učiteljima.

Svaki je razred imao svoj zadatak. Tako smo proučavali Matoševu biografiju, recitirali njegove pjesme, čitali putopise i dramatizirali njegove anegdote. Posjetili smo i snimali njegovu rodnu kuću, a kada smo uredili prostor škole, slušali smo glazbu njegova doba i pripremali te kušali slastice napravljene tradicionalnim receptima, svi smo se, bar na kratko, vratili u daleku prošlost, prije više od sto godina, u vrijeme kada je živio i Antun Gustav Matoš.

Više fotografija pogledajte u našoj fotogaleriji.