*** NOĆ KNJIGE U NAŠOJ ŠKOLI ***
Autor: Darja Šišić, 24. 4. 2018.

Naši su se učenici, povodom Svjetskog dana knjige i autorskih

prava, i ove godine uključili u poznatu manifestaciju Noć knjige,

koja se održala u ponedjeljak, 23. travnja.

Svake se školske godine trudimo na zanimljiv način obilježiti dan koji je u cijelom svijetu jako važan, a to je Svjetski dan knjige. Želimo osvijestiti jedni drugima važnost koju knjige imaju u našim životima i koliko mi možemo pridonijeti njegovanju ljubavi prema knjigama i čitanju.

Tema ovogodišnje manifestacije bila je Budućnost knjige te smo se i mi uključili svojim programom u promišljanja o tome kakvu budućnost knjige imaju u svijetu, tj. o izazovima koje pred knjigu postavlja razvoj suvremene tehnologije.

Učenici razredne i predmetne nastave sudjelovali su, uz nastavnice hrvatskoga jezika i školsku knjižničarku, u radionicama u kojima su raspravljali o temi postoji li u budućnosti opasnost od trajnog nestanka knjiga.

Razredna je nastava čitala slikovnicu Fantastične leteće knjige g. Morissa Lessmorea te gledala istoimeni animirani film. Nakon toga su u radionici Knjiga u budućnosti iznosili svoje ideje o tome kako zamišljaju knjigu i školsku knjižnicu u budućnosti.

Predmetna nastava gledala je film Kradljivica knjiga, na temelju kojega su povezali položaj knjiga u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Nakon toga su sudjelovali u radionici I ja sam Liesel - budućnost knjige u mojim je rukama (knjige koje želimo sačuvati od zaborava).